Reklama 2

„Sodroje“ – moksleivių kūrybinių darbų paroda

 

„Sodros“ Mažeikių skyriujeatidaryta mokytojo Aleksandro Novak vadovaujamos dailės studijos moksleivių kūrybinių darbų paroda „Meninis stiklas“.

Pasak dailės studijos mokytojo A. Novak, metų pabaigoje kiekvienas vaikas turėjo parodyti po šešis darbus, iš jų atrinkti geriausi ir įdomiausi. „Iš parodos gali susidaryti dviprasmiškas vaizdas, kad tai daugiau piešiniai, tapyba, netgi keramika, bet tik ne stiklas. Darbai su kvadratiniais ar stačiakampio formos langeliais, tai iš tikrųjų veidrodžio projektas. Orginalas buvo su veidrodžiu, tik vaikai juos išsinešė, o ir eksponuoti lengviau bei paprasčiau“, – atviravo A. Novak.

Mokytojas kalbėjo, kad stengiasi, jog vaikai rinktųsi pakraipą, todėl padeda jiems savo kūrybą nukreipti tinkama linkme. Pavyzdžiui, jei turi tapybinių sugebėjimų, tai tapo, jei nori lipdyti – lipdo.

Parodoje taip pat buvo galima pamatyti piešimo, tapybos, keramikos, spalvoto vitražinio stiklo darbus. Vienas darbas iš keramikos ir stiklo buvo bendras mokinių darbas.

Tapybos darbai, pasak A. Novak, tapyti impresionistiniu stiliumi, kad jaustųsi laisvesnis potėpis, darbai būtų spalvingi, ekspresyvūs, dinamiški.

Paroda grožėjosi Mažeikių Pavasario pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Janina Eidiejienė: „Norime pasidžiaugti savo nuostabiu kūrybingu mokytoju, jo ir mūsų visų mylimais vaikais, kurie, tikimės, bus dar kūrybingesni.“

„Sodros“ Mažeikių skyriaus direktorės pavaduotoja Birutė Ignotienė džiaugėsi, kad jų pastate tokia paroda ne pirma, ir direktorės vardu mokiniams linkėjo neišsenkančios saviraiškos bei sėkmės naujuose darbuose. Kiekvienam moksleiviui įteiktas „Sodros“ Mažeikių skyriaus direktorės Laimos Nagienės padėkos raštas.

Vaida GALDIKĖ

Autorės nuotrauka

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode