Reklama 2

Šilumos energijos taupymo priemonės

Sąskaitos dydį už šildymą lemia du segmentai – tai šilumos kaina ir suvartotas šilumos kiekis. Jei įmonės kolektyvui pavyko stabilizuoti vieną žemiausių šilumos kainų Lietuvoje, tai pastatų šilumos energijos suvartojimas kelia nerimą. Paanalizavus renovuotų daugiabučių namų šilumos suvartojimą bei sąskaitų už šildymą dydį ir palyginus tuos rodiklius su nerenovuotais daugiabučių namais, skirtumai siekia iki 8–10 kartų. Tuos didžiulius skirtumus lemia pastatų būklė.

Mažeikiuose yra  butų, kur kvadratiniam metrui šildyti suvartojamos šilumos kiekis per mėnesį yra 15 kWh ir daugiau, tai vartotojus įpareigoja rimtai apsvarstyti galimybę renovuoti pastatą, nes tai yra vienintelis būdas gerokai sumažinti šilumos praradimus.

     Kompleksinis pastatų atnaujinimas yra neabejotinai geriausias sprendimas, suteikiantis visas galimybes efektyviai vartoti šilumą ir gauti mažesnes sąskaitas. Tačiau, kol namas bus atnaujintas, siūloma keletą šilumos taupymo priemonių, kurias įdiegus, sąskaitos už šildymą sumažės nedaug, bet pagerės jūsų gyvenimo sąlygos.

Užsandarinkite langus. Plyšius tarp stiklo ir lango rėmo ir sienos užsandarinkite silikoninėmis ar kitomis izoliacinėmis medžiagomis. Sandarinti reikia ne tik lango rėmus, bet ir stiklą. Jei tinkamai užsandarinti langai, būstas bus geriau apsaugotas nuo šalčio, skersvėjų ir gatvės triukšmo, o kambaryje temperatūra pakils.

Įstiklinkite balkonus ir lodžijas. Jų įstiklinimas sumažina šalto oro skverbimąsi į butą, todėl oro temperatūra gretimame kambaryje lieka įprasta ir vėjuotą dieną, be to, pagerinama garso izoliacija. Balkonuose ir lodžijose įrenkite medines grindis ir po jomis paklokite izoliacinės medžiagos sluoksnį.

Šildomose būsto patalpose už radiatorių įrenkite šilumą atspindinčias plėveles, kurios atspindi apie 90 proc. infraraudonųjų spindulių ir lemia patalpos oro temperatūros padidėjimą 1–2 °C.

Pritvirtinus lentyną virš radiatoriaus, šilto oro srautas nukryps į kambario vidų, užuot tiesiai kilęs iki lubų. Didelių matmenų baldus statykite prie išorinių sienų. Neužstatykite radiatorių baldais ir dekoratyvinėmis grotelėmis. Neuždenkite radiatorių užuolaidomis. Tai trukdo šilumai sklisti į kambarį.

Patalpas vėdinkite kelis kartus per dieną iki galo atidarius langus ir sudarius trumpalaikį skersvėjį, kuris pakankamai išvėdintų patalpą, padėtų išvengti drėgmės ir kvapų kaupimosi. Geriau vėdinti intensyviai, bet trumpai, negu vėdinti ilgą laiką. Išeidami iš kambario uždarykite langus ir orlaides. Tai leis namuose palaikyti vienodą temperatūrą. Prieškambario, laiptinės ir kitų šaltų patalpų duris laikykite uždarytas.

Saulėtomis rudens/žiemos/pavasario dienomis atitraukite užuolaidas ir žaliuzes – leiskite saulės spinduliams apšviesti ir pašildyti Jūsų būstą.

UAB „Mažeikių šilumos tinklai“

Užsakymo nr. 17-741

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode