2014-08-21 Ketvirtadienis

Išreikšdami save, džiugina kitus

Parodos atidarymo A. Šimkuvienė pradėjo Algimanto Baltakio eilėraščiu. Birutės Šneideraitienės nuotrauka Parodos atidarymo A. Šimkuvienė pradėjo Algimanto Baltakio eilėraščiu. Birutės Šneideraitienės nuotrauka Trečiadienį VšĮ Mažeikių bendruomenės centre vyko tradicinė rudens gėrybių ir rankdarbių paroda. Akį veriančią, rudens motyvais nuspalvintą iš kūrybinių darbų ir gamtos išdaigų sukomponuotą ekspoziciją parengė keturių organizacijų: Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Mažeikių skyriaus, rajono kurčiųjų ir neįgaliųjų draugijų bei Mažeikių cerebrinio paralyžiaus asociacijos, nariai bei rėmėjai. Be parodos rengėjų ir svečių, atidarymo iškilmėse dalyvavo rajono Socialinės paramos skyriaus vedėjo pavaduotoja Jolanta Kekytė ir neetatinė vicemerė, Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė Irena Macijauskienė.

Darnus kolektyvas

Pristatydama ekspozicijos autorius ir apžvelgdama neįgaliųjų pristatytus darbus, Bendruomenės centro direktorė Audronė Šimkuvienė pirmiausia pasidžiaugė darniu kolektyvu: „Tik būdamas geras ir sąžiningas, gali aplink save suburti negalią turinčius žmones. Mums kiekvienas darbuotojas labai svarbus, turįs ypatingą aurą ir nepakeičiamas.“ Anot direktorės, socialinio darbuotojo padėjėja Virginija Bucevičienė – centro „geroji dvasia“, ilgametė kirpėja Genovaitė Andrulienė – klientų nuodėmklausė ir guodėja. Ji aptarnauja ne tik centro narius, bet ir visus pensininkus ir neįgaliuosius, gyvenančius Mažeikių rajone.

Daug šiltų žodžių ne tik centro vadovė, bet ir Mažeikių cerebrinio paralyžiaus asociacijos pirmininkė Zofija Valatkienė pasakė apie jauną masažistę – kineziterapeutę Donatą Urbonaitę. „Masažas ypač reikalingas ir naudingas ištiktiems cerebrinio paralyžiaus, – pabrėžė asociacijos pirmininkė. – Jiems reabilitacija – kaip duona. Mano vaikų mamos labai patenkintos Donatos darbu. Šiuo metu taikomosios kūno kultūros magistro studijas tęsianti Šiaulių universitete, Donata išsiskyrė kaip nuoširdi, stropi, mokanti su neįgaliaisiais bendrauti darbuotoja ir puiki specialistė.“

Parodoje puikuojasi ir įspūdingo dydžio moliūgas. Birutės Šneideraitienės nuotrauka Parodoje puikuojasi ir įspūdingo dydžio moliūgas. Birutės Šneideraitienės nuotrauka Žmogaus ir gamtos sukurta

Parodoje, kuri darbo dienomis lankytojams bus atvira savaitę, o jei organiniai eksponatai nesuges, dar ilgiau, galima pamatyti per metus sukurtų neįgaliųjų draugijos ir jų šeimų narių įvairiausių darbų darbelių. Ant rudeniškai papuoštų stalų puikuojasi mezginiai, nėriniai, siuviniai, karpiniai, lankstiniai ir pačia įvairiausia technika kruopščiai sukurti darbai. Šalia jų – šių metų daržų ir sodų gėrybės. Dalia Liaučienė sode išaugino net 45 kg sveriantį moliūgą. Parodų salei žaismingumo suteikia gėlių ir spalvingų augalų kompozicijos. Ant sienų puikuojasi kilimėliai, paveikslai ir floristiniai darbai.

A. Šimkuvienė pasidžiaugė, kad šalia neįgaliųjų draugijos narių sukurtų bei būrelių metu padarytų darbų – nemažai rėmėjų, ilgamečių draugų: Valentinos Ulpienės, D. Liaučienės, Genutės Bumbliauskienės bei Genovaitės Gerulskienės, pavardžių. Dažnai savo sode išaugintomis gėlėmis centrą papuošia neįgaliųjų draugijos narė Stanislava Petrikienė. Šįkart parodoje yra jos vąšeliu nertų darbų.

Išradingi darbai laukia lankytojų. BirutėsŠneideraitienės nuotrauka Išradingi darbai laukia lankytojų. BirutėsŠneideraitienės nuotrauka Dirba visa šeima

Ingrida Staražinskienė kartu su sūnumi Gražvydu, kuriam pripažintas cerebrinis paralyžius, lanko centrą, kartu dirba, kuria ir džiaugiasi darbais. Laurynas su mamyte iš popieriaus išlankstė mažą gulbę, iš medžių lapų padarė puokštę ir kita technika – skrynelę. Iš popieriaus išlankstė tris dideles gulbes Bendruomenės centre auksaranke vadinama Regina Griciuvienė sakė, kad ne tik daug laiko, bet ir sąnaudų reikalauja gulbės lankstymas.

Apžiūrėjus parodą ir pasidžiaugus neįgaliųjų draugijos ir jų šeimos narių išradingumu, pastabumu ir kruopštumu, A. Šimkuvienė pripažino, kad centras gyvas ir pasipuošęs tik gerų ir nagingų žmonių dėka. Nuo trečiadienio centras laukia parodos lankytojų ir tiki, kad kiekvienas atėjęs išeis pasisėmęs geros energijos, kuri gyvybiškai reikalinga rūpesčių prislėgtam žmogui. Paroda veiks iki penktadienio.

Komentarai (0)
Komentuoti
Kontaktiniai duomenys:
Komentaras:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img]   
=)=D=(XD:dizzy:T_T:blush:^_^=_=-_-:pout::angry:
=Oo_O:snicker::eyebrow::sigh::sick::whisper::whistle::nuu::gah::flame::cool:
:shy::kawaii::notfunny::snooty::uhh:X_XXB:talkbiz::grr::onoes::psychotic::scared:
:evil::nomnom::zombie::want::drunk::love::meow::music:
Security
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote nuotraukoje.
„Būdas žemaičių“ pasilieka teisę pašalinti nesusijusius su tema, nekultūringus, pažeidžiančius įstatymus, reklamuojančius komentarus. Už komentaro turinį atsako jo autorius.

Paskutinį kartą atnaujinta (Trečiadienis, 29 Rugsėjis 2010 20:00)

 
Naujausias numeris


Apsilankykite