Reklama 2

Seimas balsuos dėl Lietuvos istorijos mokymo tarptautinėse mokyklose šalyje

 

Seimas planuoja apsispręsti dėl Lietuvos istorijos, geografijos bei pilietiškumo pagrindų mokymo šalyje veikiančiose tarptautinėse mokyklose.

Seimo darbotvarkėje ketvirtadienį numatytas balsavimas dėl atitinkamos Švietimo įstatymo pataisos priėmimo.

Pataisa užsienio valstybių ir tarptautinių organizacijų švietimo programas vykdančias mokyklas Lietuvoje įpareigotų užtikrinti sąlygas mokytis Lietuvos istorijos, geografijos bei pilietiškumo pagrindų.

Numatyta, kad šių dalykų mokymas turėtų prasidėti jau nuo šių metų rugsėjo.

Pataisą inicijavo Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas „valstietis“ Eugenijus Jovaiša.

Pirminis pataisų variantas buvo labiau kategoriškas: mokyklas būtų įpareigojęs ne tik sudaryti sąlygas mokytis minėtų dalykų, bet užtikrinti, kad moksleiviai Lietuvos piliečiai „išeina švietimo ir mokslo ministro nustatytą Lietuvos istorijos, geografijos ir pilietinio ugdymo programą.“

Seime pristatydamas pataisas E. Jovaiša teigė, kad kad pakeitimai būtų aktualūs mažiausiai trims tokioms įstaigoms, kur mokosi keli šimtai Lietuvos pilietybę turinčių vaikų.

Pataisas jis argumentuoja tuo, kad tarptautinėse mokyklose mokosi ne tik užsieniečių vaikai, bet ir lietuviai, ir „Lietuvos piliečiai, mokydamiesi teisėtai Lietuvoje veikiančiose mokyklose, neišeina visavertiško Lietuvos istorijos, geografijos ir pilietinio ugdymo kurso“.

Koreguoti tarptautinių mokyklų programą siūlantis E. Jovaiša pažymi, kad nors tarptautinės mokyklos veikia kaip nevalstybinės įstaigos, tačiau gauna ir valstybinį finansavimą – pagal mokinio krepšelio metodiką visiems tokių mokyklų mokiniams skiriamas mokinio krepšelis. 

Autorė: Milena Andrukaitytė

Vilnius, birželio 14 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode