M. Adomėnas: tapau trumparegiško mąstymo ir tendencingų interpretacijų įkaitu

 

Iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pašalintas Seimo narys Mantas Adomėnas teigia tapęs trumparegiško mąstymo ir tendencingų interpretacijų įkaitu.

„Prisipažinsiu, nesitikėjau tokio Priežiūros komiteto sprendimo. Su „MG Baltic“ vadovais bendravo daug partijų, taip pat ir mūsų partijos, lyderių. Kaip praneša žiniasklaida, kai kas net yra davęs konkrečius pažadus, tačiau Priežiūros komiteto sprendimas buvo daug švelnesnis. Dabartinio sprendimo priežastys, ko gero, yra gilesnės, negu tik šis epizodas“, – feisbuke teigia politikas.

„Bijau, kad tapau trumparegiško mąstymo ir tendencingų interpretacijų įkaitu“, – tvirtina M. Adomėnas.

Jis tikina nei buvęs koncerno remiamas, nei jam įsipareigojęs. Pasak M. Adomėno, sprendimą kandidatuoti į TS-LKD pirmininkus jis priėmė savarankiškai, „nevykdydamas niekieno užduoties, o naudodamasis savo kaip demokratinės partijos nario teisėmis“. 

Antradienį TS-LKD Priežiūros komitetas priėmė sprendimą pašalinti M. Adomėną iš partijos už ryšius su koncernu „MG Baltic“.

„Priežiūros komitetas priėmė sprendimą Mantą Adomėną pašalinti iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų. Deja, turėjome konstatuoti, kad Mantas Adomėnas, būdamas partijos nariu, tenkino koncerno „MG Baltic“ interesus, poreikius, siekė su jais sukurti draugiškus santykius, vykdė jų tam tikrus prašymus mainais už galimą finansinę ir kitokią paramą“, – po TS-LKD Priežiūros komiteto posėdžio žurnalistams sakė jo pirmininkas Valdas Benkunskas.

Pagal TS-LKD įstatus, minėtas sprendimas gali būti skundžiamas partijos prezidiumui, šis gali įpareigoti Priežiūros komitetą persvarstyti savo sprendimą.

Naujienų portalo delfi.lt praėjusią savaitę skelbtoje politinės korupcijos bylos medžiagoje M. Adomėnas pripažįsta gavęs „MG Baltic“ palaikymą dalyvauti TS-LKD pirmininko rinkimuose, kad atimtų balsų iš tuometinio kandidato Gabrieliaus Landsbergio, taip pat taręsis dėl finansinės paramos rinkimams bei R. Kurlianskio buvęs įtikintas balsuoti už koncernui naudingas pataisas.

M. Adomėnas teigė su tuometiniu koncerno viceprezidentu susitikęs kelis kartus nuo 2014 iki 2016 metų pakalbėti apie politinius procesus. Verslininkas esą pageidavo, kad M. Adomėnas nekliudytų į Vilniaus merus kandidatuoti Mykolui Majauskui.

Autorė: Jūratė Skėrytė

Vilnius, birželio 12 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode