Tikrinama, ar Lietuvoje parduodami dūmų detektoriai atitinka reikalavimus

 

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba tikrina, ar Lietuvoje parduodami dūmų detektoriai yra kokybiški.

Ar šalyje parduodami saugūs ir sertifikuoti autonominiai dūmų signalizatoriai, į Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentą pasikalbėti buvo atvykę tarnybos Produktų saugos ir kokybės departamento direktorius Arvydas Naina ir šios tarnybos Rizikos priežiūros planavimo, analizės ir kontrolės skyriaus vyriausiasis specialistas Virginijus Jusys.

Jie informavo, jog nuo kovo 15 iki balandžio 30 dienos tarnyba vykdo gaisro aptikimo ir signalizavimo sistemų įrangos autonominių dūmų signalizatorių saugos tikrinimo programą. Siekdami apginti vartotojų teises, specialistai tikrina prekyvietėse parduodamus signalizatorius, ar jie atitinka nustatytus reikalavimus.

Pasak A. Nainos, įtarimą dažniausiai kelia ypač pigūs, Kinijoje pagaminti prietaisai.

„Nustačius neatitiktį, priimamas sprendimas laikinai juos uždrausti tiekti ir pardavinėti, nes kilus gaisrui jie paprasčiausiai gali nesuveikti. Mūsų specialistai tikrina, ar dūmų signalizatoriai yra paženklinti CE žymeniu, įvertina bendrą ženklinimą ir gaminio eksploatacinių savybių deklaraciją. Jeigu kažkas neatitinka, laikinai stabdome prekybą jais, kol bus pateikta gamintojo dokumentacija. Visoje respublikoje bus atlikta 60 tokių patikrinimų, daugiau dėmesio skiriant mažesniems miestams.
Vėliau bus apdorojama statistika ir pateiktos tikrinimų išvados“ – sakė A. Naina.

Be to, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba pradėjo bendradarbiauti ir su muitinės pareigūnais. Siekiama, kad įvežami dūmų signalizatoriai būtų tikrinami ir muitinėje, o radus neatitiktį turinčių prietaisų, kviečiamas tarnybos specialistas.

Reikalavimas gyvenamajame būste įrengtą autonominį dūmų detektorių įsigalios gegužės 1 dieną.

Prekybininkai teigia, kad susidomėjimas dūmų detektoriais yra milžiniškas.

Šį mėnesį Lietuvoje buvo kilę du gaisrai būstuose, kuriuose buvo įrengti dūmų detektoriai. Aiškinamasi, kodėl jie nesuveikė. Ugniagesiai pataria laiku keisti elementus detektoriams ir juos tinkamai prižiūrėti.

Vilnius, kovo 20 d. (BNS). 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode