Reklama 2

Vidaus reikalų ministerija pristatys policijos reformos vertinimo išvadas

Šią savaitę Vidaus reikalų ministerija pristatys policijos reformos vertinimo išvadas: vertinama, kokie darbai atlikti vykdant reformą, kokie yra jos rezultatai.

„Vyks ministerijos pokyčių valdymo grupės posėdis, kuriame bus siūloma pritarti išvadoms. Kai ministras jas pasirašys, jos bus pristatytos visuomenei, tikimės, kartu su generaliniu komisaru, jeigu jis sutiks kartu jas pristatyti“, – BNS sakė vidaus reikalų ministro patarėjas Karolis Vaitkevičius.

Anksčiau ministras Eimutis Misiūnas yra sakęs, kad šio vertinimo rezultatai bus susiję ir su generalinio komisaro veiklos vertinimu.

Policijos vadovybė reformos ėmėsi užpernai, sakydama, kad tai padidins visuomenės saugumą, patruliuojančių policininkų skaičių ir gerins pareigūnų darbo sąlygas. Jungiant viešąją ir kriminalinę policiją komisariatuose, atsisakyta nereikalingų pastatų, dalies darbuotojų.

Anot policijos, reforma leido pareigūnų skaičių gatvėse padidinti daugiau nei dvigubai iki 3,5 tūkst., greičiau reaguoti į pavojingiausius iškvietimus, pakelti pareigūnų algas. Viešąją tvarką vidutiniškai per parą užtikrina apie 630 ekipažų, o tai yra 80 proc. daugiau nei iki reformos pradžios.

Policija teigia, kad pareigūnų aprūpinimas taip pat geresnis – perkami nauji automobiliai, atnaujinama ginkluotė, kitais metais policininkai gaus naujas uniformas.

Tuo tarpu policijos profsąjungų atstovų teigimu, reformos metu sumažėjo pareigūnų skaičius, dėl ko padidėjo darbo krūvis likusiems dirbti policijos pareigūnams.

Policijos departamento BNS pateiktais duomenimis, per 2017 metus iš tarnybos Lietuvos policijoje pasitraukė ar buvo atleisti 435 pareigūnai, priimti 298 nauji pareigūnai, taigi, pareigūnų sumažėjo 137. Iš viso Lietuvos policijoje šiuo metu tarnauja 8155 pareigūnai.

Autorė: Austėja Masiokaitė

Vilnius, vasario 19 d. (BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Powered by BaltiCode